Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

You are here

Experts
e e

Description

معرفی چهار فرودگاه برتر اروپا

شاید به نظر برسد که در طول سفر، فرودگاه از اهمیت بسیار کمی برخوردار می باشد. اما اولین تجربه حضور در یک شهر یا کشور از فرودگاه آغاز می شود. حال اگر این فرودگاه منظم و با امکاناتی کامل جهت رفاه کامل مسافران باشد، تجربه ای بسیار خوشایند و شروعی فوق العاده برای سفرتان خواهد داشت. در ادامه نوشته معرفی چهار فرودگاه برتر اروپا با ماه همراه باشید.

در حال حاضر با توجه به رشد گردشگری و افزایش روز افزون تعداد سفر های هوایی در سراسر جهان، هر کشور به غیر از ایجاد جاذبه های گردشگری؛ در حال توسعه فرودگاه های خود برای افزایش ظرفیت و مدیریت هر چه بهتر آن می باشد. در میان همین رقابت برخی از فرودگاه ها از برخی دیگر پیشی گرفته و به بهترین فرودگاه های جهان از نظر ویژگی های مختلف بسیاری تبدیل شده اند. در ادامه با  یکدیگر به معرفی 4 فرودگاه برتر اروپا خواهیم پرداخت.

1: فرودگاه آمستردام

فرودگاه بین المللی آمستردام که به طور رسمی با نام فرودگاه شیپخول نیز شناخته می شود. با حدود 100 سال سن و قدمت توانسته است عنوان یکی از بهترین فرودگاه های جهان، اروپا و هلند را از میان 4 فرودگاه برتر جهان کسب نماید.

فرودگاه شیپخول که در سال 1919 به عنوان فرودگاه و مقری نظامی در محل زمینی کشاورزی احداث شد در مدت کوتاه یک سال با ورود هواپیما های مسافربری تغییر کاربری داد و به یک فرودگاه همگانی مسافری تبدیل شد. در حال حاضر این فرودگاه در فاصله 20 دقیقه از مرکز شهر آمستردام در شهر هارلمیر قرار گرفته است، که با شش باد فرود و همکاری با حدود 100 شرکت هواپیمایی از سراسر جهان به طور مرتب در لیست 4 فرودگاه برتر و پرتردد اروپا قرار دارد.

کورندون داچ ایرلاینز، دلتا ایر لاینز، کی ال ام، کی ال ام سیتی هارپر، مارتین ایر کارگو، تی یو آی ایرلاینز اصلی ترین خطوط هوایی فعال در فرودگاه آمستردام می باشند.

ساخت، ساختمان اصلی و کنونی فرودگاه در سال 1994 به اتمام و در سال 2007 گسترش یافت، و از سال 2017 برنامه هایی برای گسترش فرودگاه تا سال 2023 وجود دارد که شامل ساخت هفتمین باند فرود، ایستگاه مترو 24 ساعته و ... می باشد.

نکته: شما می‌توانید برای دریافت بلیط هواپیما برای آمستردام از وبسایت طاهاگشت استفاده کنید.

2: فرودگاه برلین

برلین پایتخت و مهم ترین شهر کشور آلمان می باشد که از نظر فعالیت های اقتصادی و گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار است، از این رو طبیعی است مهم ترین فرودگاه ها برلین و یکی از پرترددترین فرودگاه های جهان را دارا باشد. این فرودگاه واقع در برلین غربی، در 8 کیلومتری مرکز شهر با بسیاری از ایرلاین های مهم جهان همکاری دارد و مرکز اصلی فعالیت شرکت های هواپیمایی ایزی جت و یورو وینگر می باشد. برای بازدید از این فرودگاه میتوانید نسبت به رزرو بلیط هواپیما برلین اقدام کنید.

 

هم اکنون این فرودگاه با 17.5 هزار کارمند و 5 پایانه مسافری و باری مجزا، و با جابه جایی بیش از 20 میلیون مسافر در یک سال عنوان چهارمین فرودگاه پرتردد روپا را به نام خود ثبت کرده است.

فرودگاه تگل در شمال غربی شهر تنها در 5 کیلومتری از وست ویلای برلین قرار گرفته است؛ که دارای سیستم حمل و نقل بسیار راحتی از فرودگاه به شهر و بالعکس می باشد. اگر مایل باشید می توانید از فرودگاه ماشین اجاره کرده یا به همراه تاکسی های فرودگاه از طریق بزرگراه هیا متصل به شهر در زمان حدود 25 دقیقه به شهر بروید.

این فرودگاه به مترو دسترسی ندارد اما شبکه ی اتوبوسرانی منظم و دقیق BVG به فرودگاه متصل می شود که رفت و آمد مسافران را بسیار راحت کرده است. و در اغلب نقاط شهر نیز ایستگاه دارد.

3: فرودگاه هیترو لندن

شهر لندن ترکیبی از دنیای گذشته و مردن می باشد که از نظر سیاسی ، تاریخی، فرهنگی و گردشگری اهمیت فراوانی دارد ، و سالانه میزبان میلیون ها مسافر به دلایل گوناگون و از نقاط مختلف جهان می باشد. از همین نظر فرودگاه بین المللی هیترو اصلی ترین فرودگاه لندن و یکی از مهم ترین فرودگاه های دنیا تبدیل شده است.

در صورت سفر به لندن با هواپیما وارد این فرودگاه خواهید شد. این فرودگاه در 13 کیلومتری یا 14 مایلی مرکز لندن فرار گرفته و با جابه جایی بیش از 75 میلیومن مسافر در یک سال به پر ترددترین فرودگاه انگلیس و اروپا و ششمین فرودگاه شلوغ جهان شناخته می شود.

هیترو مرکز اصلی فعالیت شرکت هواپیمایی انگلیس، بریتیش ایرویز و  همچنین ویرجین آتلانتیک می باشد. در حال حاضر فرودگاه دارای 4 باند فرود و 4 پایانه مسافری، 2، 3، 4 و 5 می باشد ( پایانه 1 غیر فعال شده است) که برنامه گسترش پیشرفته و عظیمی را در پیش دارد.

فرودگاه هیترو انگلیس در سال 2018، رکورد جابه جایی 80.102.017 مسافر را که 2.7 درصد نسبت به سال 2017 افزایش داشته است، به ثبت رسانده است.

4: فرودگاه پاریس (شارل دوگل)

در صورتی که پرواز به مقصد پاریس را انتخاب کرده باشید، این فرودگاه را خواهید دید. پاریس پایتخت کشور فرانسه و یکی از شهر های مهم از نظر اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، مد، علم و گردشگری می باشد و با داشتن 9.93 میلیون نفر جمعیت سالانه میزبان حدود 45 میلیون نفر گردشگر و مسافر از تمام نقاط دنیا می باشد.

فرودگاه بین المللی پاریس که با نام فرودگاه شارل دوگل شناخته می شود بزرگترین فرودگاه بین المللی فرانسه در شهر پاریس و یکی از شلوغ ترین و برترین فرودگاه های جهان می باشد. این فرودگاه در 25 کیلومتری شمال شرقی پاریس در شهر روایسی واقع شده است و حدود 32.28 کیلومتر مربع مساحت و 3 پایانه مسافری دارد.

نام این فرودگاه به افتخار چارلز دوگل رهبر نیرو های فرانسوی در جنگ جهانی دوم، موسس جمهوری پنجم فرانسه و رئیس جمهور سال های 1959 تا 1969 میلادی فرانسه، شارل دوگل نامگذاری شده است.

فرودگاه شارل دوگل پس از فرودگاه هیترو لندن شلوغ ترین فرودگاه جهان می باشد که به دلیل امکانات مناسب و پیشرفته ای که ارائه می دهد، در لیست برترین فرودگاه های جهان جای گرفته است. در این فرودگاه در سال 2008 بیش از 60 میلیون مسافر و در سال 2017 حدود 70 میلیون مسافر جابه جا شده اند.